פורטל ידע

כיצד יכול הדירקטוריון להשפיע על הטרנספורמציה הדיגיטלית

אריה עמית | יועץ אסטרטגי, חבר נשיאות הלשכהמעטים הם חברי דירקטוריונים אשר חולקים על חשיבות הדיגיטל וכיצד הוא מעצב מחדש את הנוף התחרותי כמעט בכל מגזר. אך, רבים מאלה שאנו מדברים איתם אינם בטוחים לגבי תפקידם לסייע להנהלה הבכירה להניע את התמורות הדיגיטליות שעסקים צריכים לבצע כדי לשרוד.

דיונים מעמיקים עם עשרות דירקטוריונים סייעו לשפוך מעט אור היכן הדירקטורים יכולים להוסיף ערך. המתהווה הוא מודל שבו המנדט המרכזי של הדירקטוריון אינו משתנה, אך מרחב יכולתו להתערב בנושאים כמו סיכון ותחרות. אנו רואים חמישה דברים שחברי הדירקטוריון יכולים לעשות כדי להשפיע בצורה הגדולה ביותר.

דירקטוריונים יכולים להוסיף ערך לשינוי הדיגיטלי של העסק שלהם בחמישה תחומים ספציפיים.


להבין את ההשלכות של הטכנולוגיה


המורכבות והמהירות של השינוי בדיגיטל ובטכנולוגיה יכולים להקשות על דירקטוריון להתמקד בטכנולוגיה כעדיפות אסטרטגית מכריעה שיכולה לפתוח הכנסות חדשות ויתרון תחרותי. המטרה של הדירקטוריון אינה להבין את הטכנולוגיה, אלא להבין את השלכותיה . בינה מלאכותית (AI) היא דוגמה טובה. מכיוון ש- AI יכול לספק קפיצה עצומה ביחס לגישות סטנדרטיות מבחינת מהירויות אספקה, עלויות ואיכות, חברות יכולות לבדוק במהירות ובזול יותר שווקים, מוצרים ומודלים עסקיים חדשים.

אחת הדרכים לטפל בנושא זה היא להביא חברי דירקטוריון חדשים שניסיונם תואם את סדרי העדיפויות האסטרטגיים של העסק. אם מסחר אלקטרוני הוא קריטי, מצא חבר דירקטוריון בעל ניסיון ומומחיות זה. אם מדובר בדיגיטציה בשרשרת האספקה, יש צורך בפרופיל אחר עם הרקע הזה.


לוודא שהטרנספורמציה הדיגיטלית משנה באופן מה