פורטל ידע

יוני - חודש מאד מגוון


 
מאת: אביטל ינובסקי | מומחית בגיוון והכללה בטכנולוגיה
 
הרבה מאד חברות כבר מבינות שגיוון זה חשוב עיסקית, כבר רוצות לגוון אבל לא תמיד עושות את זה נכון ואז זה פחות מצליח והרבה יותר מתסכל.

חשוב להבין שהערך העיסקי האמיתי של גיוון והכללה מגיע מהכללה, מראיית אחר נקיה ואמיתית, מזה שנכיר ששונה זה לא פחות. התפיסה הזו חשובה מאד בחיים של כולנו ובעיני היא המפתח להצלחה בגיוון והכללה.

הרבה פעמים אני ממליצה לארגונים שאני מלווה במסע הגיוון להשתמש בלוח השנה ולתת יותר תשומת לב כל פעם לאוכלוסיה מגוונת אחרת. חודש יוני הוא חודש מגוון כזה וזו הזדמנות לשתף איך נכון לפעול ואיך אפשר להצליח. יוני מוכר בעיקר כחודש הגאווה ויחד עם זאת מצוינים בו גם יום העיוור וחג האוטיסטים.

יוני הוא חודש מאד מגוון. כשעוסקים בגיוון והכללה יש הרבה מאד אוכלוסיות שונות להתייחס אליהן. כל ארגון יכול לבחור במה להתמקד ועוד יותר במה להתמקד עכשיו. הרבה פעמים אני ממליצה לארגונים שאני מלווה במסע הגיוון להשתמש בלוח השנה ולתת יותר תשומת לב כל פעם לאוכלוסיה מגוונת אחרת. להתייחס ללוח שנה מגוון שרלוונטי למדינה בה הם פועלים. חודש יוני הוא חודש מגוון כזה וזו הזדמנות לשתף איך נכון לפעול ואיך אפשר להצליח. יוני מוכר בעיקר כחודש הגאווה ויחד עם זאת מצוינים בו גם יום העיוור וחג האוטיסטים.

אז איך להכליל את קהילת הלהטב"ק, להכליל עיוורים ולקויי הראיה ולהכליל אוטיסטים? למה גם ב- 2022 זה עדיין שונה וראוי שנתייחס לזה בארגונים שלנו.

על גאווה ודיעות קדומות אי אפשר לפספס שיוני הוא חודש הגאווה – דגלים תלויים בכל מקום, מצעדים מתוקשרים יותר ופחות בהרבה ערים – יש שאוהבים, יש שכועסים אבל אי אפשר להתעלם.

מה המשמעות של זה בעולם העיסקי? הנה כמה שאלות שאני שומעת כל שנה:

  • למה צריך את זה בכלל?