top of page

פורטל ידע

איך להשתמש ביחסי ציבור כדי למשוך ולשמר טאלנטים


מאת: נחום דוניצה

 
בנוף התחרותי של היום, חברות טכנולוגיה נאבקות לא רק על נתח שוק, אלא גם על העובדים המוכשרים ביותר - הטאלנטים. בעוד שחברות רבות משקיעות רבות ביוזמות גיוס ומשאבי אנוש, מעדכנות בזמן את עמודי הלינקדאין, מצייצות בטוויטר ומעלות סרטונים משעשעים לטיקטוק, הן מתעלמות לעיתים קרובות מהכוח של יחסי הציבור (PR) ה׳מסורתיים׳ בעיצוב המותג שלהן כמעסיקות.


הנה שלוש דרכים שבהן חברות IT (ולא רק) יכולות להשתמש ב-PR כדי למשוך וגם לשמור על העובדים הטובים והמבריקים ביותר שלהן.


1. הראו "מנהיגות מחשבתית" באמצעות שיווק תוכן


למה זה משנה?


מנהיגות מחשבתית היא לא רק ביסוס החברה כמובילה בתעשייה; היא תלויה גם במשיכת אנשים בעלי דעות דומות שנלהבים מאותם נושאים בהם עוסקת החברה. על ידי פרסום מאמרים בעלי תובנות, הודעות מעניינות ופודקאסטים פופולריים, תוכלו א. לקדם אנשים בחברה כ׳גורואים׳ של התעשייה וב. לסייע במשיכת עובדים מוכשרים שיבינו יותר על מה בדיוק קורה אצלכם ומי האנשים שמייצגים אתכם.


איך לעשות את זה?


חשיפה באופן קבוע: עקביות היא המפתח. פרסמו תוכן באופן קבוע המציג את המומחיות, התרבות והערכים של החברה.

שיתוף פעולה עם משפיענים: שיתוף פעולה עם משפיענים בתעשייה ליצירת תוכן משותף לא רק מגביר את האמינות של החברה שלכם - אלא גם מרחיב את טווח ההגעה שלה ומעלה מודעות בשוק.

"זרקור עובדים": ראיונות עם עובדים נוכחיים בחברה הדנים בפרויקטים שהם נלהבים מהם. זה נותן למגייסים פוטנציאליים הצצה לתרבות החברה.


2. מנפו את המדיה החברתית כדי לבנות קהילה


למה זה משנה?


כוח העבודה של היום, במיוחד בני דור המילניום ודור ה-Z (ובעתיד הלא רחוק, גם דור האלפא), פעילים ברשתות החברתיות. והרבה. הם לא רק מחפשים עבודה, אלא גם רואים עצמם חלק מקהילה שבה הם יכולים לצמוח ולתרום.


איך לעשות את זה?


מעבר לפרסום השוטף שמטרתו ״יחסי ציבור פר-סה״ - הראו מעורבות: מדיה חברתית היא לא חד-סטרית. צרו קשר עם הקהל של החברה ברשתות החברתיות על ידי מענה לתגובות של העוקבים ושיתוף תוכן שנוצר על ידי משתמשים.

הציגו את תרבות החברה: השתמשו בפלטפורמות כמו אינסטגרם ולינקדאין כדי להציג את תרבות החברה, פעילויות בניית צוות והעלו באופן סדיר צילומים וסרטונים אותנטיים מהפעילות היומיומית בחברה.

קמפיינים של Hashtags: צרו וקדמו האשטאגים ספציפיים לחברה. עודדו את העובדים לשתף את החוויות שלהם באמצעות ההאשטאגים האלה.


3. השתמשו בתוכניות הסברה לעובדים


למה זה משנה?

העובדים שלכם הם השגרירים הטובים ביותר של החברה. כשהם חולקים חוויות חיוביות, זה מהדהד בצורה אותנטית במיוחד.


איך לעשות את זה?


תמריץ לשיתוף: הציעו תמריצים קטנים לעובדים החולקים פרסומים בזירה החברתית (בין אם מדובר בפייסבוק, לינקדאין או טיקטוק) על העבודה או חוויות חיוביות בעבודה בחברה. כמובן, כדאי מאוד ולוודא מדי פעם שהם לא חולקים סודות מקצועיים תוך כדי כך, חושפים פרוייקטים סודיים או משתפים תכנים שאינם תואמים את ערכי החברה בה הם עובדים.

ספקו תוכן שניתן לשיתוף: הקלו על העובדים לשתף תוכן על ידי יצירת ציוצים כתובים מראש, פוסטים בלינקדאין או סיפורים באינסטגרם. כמובן שנקודת מפתח כאן היא זיהוי אותם עובדים שיש להם קהל גדול בזירה החברתית וקבלת הסכמה שלהם לקבל מכם חומרים לפרסום (טקסטים/סרטונים/תמונות).

חגגו הצלחות: שתפו באופן קבוע אבני דרך של עובדים, בין אם זה יום נישואין או השלמת פרויקט משמעותי.


מנצחים במלחמת הגיוס


יחסי ציבור הם כלי רב עוצמה שיכול להשפיע באופן משמעותי על יכולת החברה שלכם למשוך ולשמר עובדים מוכשרים. על ידי הצגת מנהיגות מחשבתית, בניית קהילה במדיה חברתית ומינוף הסברה של עובדים, חברות טכנולוגיה יכולות ליצור מותג מעסיק משכנע הבולט בשוק צפוף.


בפעם הבאה שאתם מתכננים אסטרטגיה כיצד לנצח במלחמת הכישרונות, אל תשכחו לכלול יחסי ציבור בארסנל שלכם. זה יכול להיות אותו ׳גיים צ׳יינג׳ר׳ שחיפשתם.הכותב הוא המייסד והבעלים של ״דוניצה תקשורת, משרד יחסי ציבור המתמחה בטכנולוגיה

Comments


bottom of page