top of page

פורטל ידע

חיוניות מערכות BI בזמני משבר וחוסר ודאות


עמית סיוון, מנכ"ל Qlik Israel

 תקופת המלחמה מציבה קשיים ואתגרים רבים בפני ארגונים, אך מדובר גם בהזדמנות.

זה בדיוק הזמן הנכון לנצל את היכולות של BIאקטיבי, להתייעל ולחשוב קדימה


בתקופות משבר, כמו המלחמה המתחוללת בימים אלה בישראל, כמעט כל הארגונים מושפעים מהמצב. חברות נאלצות להתמודד עם שלל אתגרים, כולל שיבושים בפעילות, בעיות כוח אדם ודינמיקת שוק שמשתנה במהירות.

כאשר כולם ניצבים מול אי ודאות מתמשך, כלי ה-BI יכולים לא רק להועיל, אלא להיות חיוניים לצליחת המשבר באמצעות החלטות מושכלות ותכנון מבוסס נתונים.

דווקא עכשיו, אתם והעסק שלכם יכולים לבחון אפשרויות פעולה, להיבנות לקראת היום שאחרי ולצאת מהמשבר חזקים ומסוגלים יותר.


החשיבות של בינה עסקית בזמני משבר

אנו חיים בעידן בו ארגונים חייבים להשתמש בכלים שיכולים לעזור להם לנצל את הכמויות האדירות של דאטה הזורמות פנימה, החוצה ובין המחלקות השונות ולהבטיח ניהול מיטבי, חיסכון והתייעלות והמשך רציפות עסקית.

הנתונים, שהופכים לנכס אפילו יותר קריטי בתקופות לא יציבות, מספקים תובנות ותחזיות ומנחים החלטות אסטרטגיות. כלי ניתוח הנתונים המתקדמים מסייעים להמיר במהירות מערכי נתונים מורכבים לתובנות שניתן לפעול על פיהן, ואת התובנות לפעולות עסקיות וארגוניות, כדי לאפשר לארגונים להגיב באופן יזום לאתגרים הנוכחיים.

ל- Qlik פלטפורמה ייחודית- Active Intelligence, ההופכת את מערכת ה-BI של ארגונים, ממערכת פאסיבית למערכת אקטיבית המסוגלת לשנע כמויות גדולות של נתונים בזמן אמת מכל מקור, לבצע תחזיות עתידיות ע"י שימוש במנועי AI ולמידת מכונה (ML), ולבסוף הופכת תובנות לפעולות עסקיות אוטומטיות, המניבות תועלת עסקית ממשית וחסכון בעלויות.


פתרון ה- BI האקטיבי מייעל את תהליכי קבלת ההחלטות, ומעודד גישה יותר מדויקת ופרו-אקטיבית להתייצבות מול האתגרים המתעוררים. תוך שמירה על יתרון תחרותי גם כאשר השוק אינו פועל באופן שגרתי.

תגובה מהירה ויעילה לתרחישים דינמיים

מרבית החברות כבר הבינו את החשיבות של BI עבורן, אך האם אתם מודעים לאופן בו החשיבות הזו גוברת בזמני משבר?


הנה כמה דוגמאות חשובות:


ניהול מכירות מדויק ורווחי

קמעונאים מתמודדים בתקופה זו עם ביקושים משתנים באיזורים גיאוגרפיים שונים או לסוגי מוצרים שונים, ויכולים להבטיח באמצעות ניתוח נתוני המכירות שרמות המלאי תואמות את דרישת הלקוחות, או לחילופין לצמצם בעיות של עודף מלאי וחסר.

כלי למידת מכונה מאפשרים חיזוי מכירות עתידי או זיהוי מגמות התנהגות הצרכנים ובכך להתאים למצב כמויות, מבצעים ופעילות חנויות.

ניתוח ביצועים יכול לספק תובנות לגבי מכירות ברמת החנות, כולל תנועת גולשים, מכירות למ"ר ותפוקת עובדים ומאפשר לקבל החלטות בזמן אמת לגבי כוח אדם, שעות פעילות ומבטיח התייעלות וחיסכון בתקופה שמחייבת גמישות.

בשל המצב, רבים מהעסקים ביססו או הרחיבו את מכירותיהם ברשת- בתחום זה, של הקמעונאות המקוונת, שבה נוצרים נתונים בקצב מהיר, כלי BI מאפשרים לחלץ תובנות יקרות ערך, לייעל את התפעול ולשפר את חוויות הלקוחות בכל רגע נתון. ניתוח בזמן אמת המסופק על ידי כלי BI מאפשר לעסקים להסתגל במהירות למציאות החדשה, לצרכי הלקוחות ודפוסי הרכישה שלהם, לבצע אופטימיזציה של רמות המלאי ולהתאים את מאמצי השיווק בהתאם. אלו, לא רק משפרים את היעילות התפעולית אלא גם את שביעות רצון הלקוחות.


שיפור שרשרת האספקה

במהלך משברים, שרשראות אספקה ​​הן לרוב בין התחומים הראשונים שנפגעים בארגון. על מנת למנוע פגיעה משמעותית ולהמשיך ככל הניתן לקיים את הפעילות הרגילה, מומלץ להשתמש בכלים לניהול שרשרת האספקה, בעזרתם עסקים מסוגלים לצפות בעיות מראש ולהפחית שיבושים.

BI

מספק נראות לכל שרשרת האספקה, ומאפשר ליצרנים לנהל ספקים, לוגיסטיקה וזמני אספקה בצורה יעילה יותר, לזהות צווארי בקבוק ולנקוט בצעדים יזומים כדי לטפל בתקלות. יכולת זו קריטית לשמירה על זרימה תקינה של סחורות ושירותים, במיוחד בסביבת שוק הפכפכה.

חלק משמעותי משרשרת האספקה הוא הספקים עצמם. בזמנים כאלה, חשוב מאי פעם לוודא שהספקים שלכם אמינים, ושומרים על רמת ביצוע אחידה ככל שהם יכולים, בהתאם למצב. ארגונים יכולים להשתמש ב-Qlik כדי להעריך את הביצועים הללו, ועל פי הנתונים לתכנן את הצעדים הבאים לגבי שותפויות שונות. היכולת לבצע ניתוח מדויק בתקופת משבר, עשויה להיות גורם מכריע ביכולתה של החברה להמשיך בפעילות בצורה חלקה.


שיפור השירות ללקוח והרחבתו

בינה עסקית יכולה לשפר משמעותית את הפעילות במגזר השירותים , במיוחד בזמנים אלה. באמצעות תצוגה מקיפה של מדדי ביצועים וגישה לנתונים בזמן אמת, עסקי שירות יכולים לעקוב אחר צורכי הלקוחות, זמני התגובה ואיכות השירות, ולבצע שיפורים בהתאם, לתגבר מוקדים בהתאם לביקוש, להרחיב שעות פעילות היכן שנדרש, לחזות תקלות שירות עוד לפני התרחשותן, לפתור בעיות מהר יותר ולהציע פתרונות מותאמים אישית.


התאמה של מערכי השיווק והגברת יעילותם

אחד היתרונות העיקריים של BI בשיווק הוא שיפור יעילות הקמפיינים. על ידי כלי חזוי, צוותי שיווק יכולים לצפות מגמות, לזהות צווארי בקבוק ולנתב את המאמצים שלהם להשפעה מירבית. בין אם מדובר בחידוד הוצאות פרסום, התאמת אסטרטגיות העברת הודעות או בחירת הערוצים היעילים ביותר, BI מאפשר למשווקים לכוונן את הקמפיינים שלהם בזמן אמת, ולהבטיח שהמשאבים מוקצים היכן שהם מניבים את ההחזר הגדול ביותר על ההשקעה.


ניהול כוח אדם

במצבי משבר, בעיקר כאלה שאתם לא יודעים בדיוק מתי יחלפו, עליכם לנהל את משאבי הארגון בצורה הכי יעילה שאתם מסוגלים. לכן, חשוב להשתמש בכלי BI, המסייעים לנצח את הקצאת המשאבים ולזהות אזורים שבהם יש צורך בהתאמות.

למשל, יכול להיות שזה הזמן להפסיק פעילות מסוימת, ולהפנות את התקציב לפעילות אחרת ולניד כוח אדם בהתאם. באופן דומה, אם פרויקט נעצר או הואט בעקבות גיוס של עובדים למילואים, ייתכן שעדיף לכם להפנות לפרויקט עובדים אחרים, על חשבון תהליכים אחרים בארגון.


שיפור היעילות התפעולית

דמיינו תרחיש שבו, בעקבות המלחמה, מחלקה בארגון שלכם מתמודדת עם אתגרים תפעוליים פתאומיים. בעזרת כלי בינה עסקית, יכולים העובדים להבין את הבעיה באופן מיידי ולנתח אותה, על מנת לאתר פתרון מתאים, מהיר ויעיל. בזכות היכולת הזו לפתור בעיות בצורה חלקה, ארגונים יכולים להמשיך לקיים פעילות חלקה, למזער את הגורמים שפוגעים בפעילות לשפר את היעילות הכוללת, במצבי משבר ובאופן כללי.


הצגת "הדופק הארגוני" בזמן אמת

בזמנים קשים כמו הנוכחי, קשה להפריז במשמעות של היכולת להציג נתונים מורכבים בזמן אמת, ולבחון את התמונה הגדולה במבט חטוף. תכונה זו מעצימה את היכולות של מקבלי החלטות בארגון, ומקדמת שיתוף פעולה משופר, על ידי הנגשת נתונים קריטיים ותמונת המצב הכוללת של הארגון בזמן אמת.

כלים כמו דוחות אוטומטיים, התראות בזמן אמת ונגישות לענן מבטיחים שמידע חיוני נמצא תמיד בהישג יד, ומטפחים סביבת קבלת החלטות שיתופית ומושכלת.

לוחות המחוונים של Qlik מועילים במיוחד בזמני משבר. בעלי עניין שונים, ממנהלי הארגון, דרך מנהלי כל המחלקות ועד העובד/ת הזוטר/ה ביותר, יכולים לגשת לדשבורדים מותאמים אישית, אשר רלוונטיים לצרכים הספציפיים ולתהליכי קבלת ההחלטות שלהם. באמצעות הדשבורדים, ניתן להבטיח שכל הדרגים בחברה עובדים עם המידע הרלוונטי והעדכני ביותר, מה שמוביל לניהול משברים מתואם ואפקטיבי יותר.


אנליטיקה בשירות עצמי

אחד היתרונות הבולטים של הכלים שלנו, הם היכולת לנצל אותם על בסיס שירות עצמי. כלומר, עובדים יכולים לגשת לנתונים ולנתח אותם באופן עצמאי. ביזור זה של ניתוח הנתונים מפחית את התלות במחלקות ה-IT (חשוב במיוחד עם המחלקה דוללה בעקבות המלחמה), ומאפשר לפעול בצורה יותר זריזה ומועילה.


בשורה התחתונה

בזמנים מאתגרים אלו, החשיבות של מערכות BI עצומה, להבטחת חוסן הארגון ואופטימיזציה של יעילות עסקית. פתרונות ה-BI שלנו מסייעים לעסקים לנווט במורכבות של ניהול משברים. על ידי שימוש בכלים השונים והמגוונים, ארגונים יכולים להפוך נתונים לתובנות אסטרטגיות, להגיב ביעילות לאתגרים מיידיים ולהתכונן לרגעים של אי ודאות בעתיד.

Commentaires


bottom of page