top of page

פורטל ידע

פתרון למניעת דליפת מידע צריך להיות חלק ממערך הגנת הנתונים של כל חברה

מאת: אלכס ויטוחנובסקי | מנהל מוצר Safetica

 

 

על רקע עליית עלות דליפות מידע והתפתחות איומים הסייבר, פתרונות מניעת אובדן נתונים (DLP) הופכים לחיוניים יותר מאי פעם. פתרונותDLP  מאפשרים זיהוי ומניעת דליפות מידע באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו למידת מכונה ובינה מלאכותית, ומסייעים להבטיח שלמות מידע ונתונים בארגון. חשוב להטמיע אסטרטגיות DLP מתאימות, הכוללות פתרונות לתחנות קצה, רשתות ושירותי ענן, כדי להתמודד עם האתגרים המתפתחים ולמנוע נזקים כלכליים ותדמיתיים.


יותר ויותר ארגונים הופכים יעד לפריצות שמובילות לדליפות מידע אדירות, שמוכיחות את החשיבות ההולכת וגדלה של אבטחת סייבר, אך מהצד השני הדבר מצביע על שינוי כללי באסטרטגיית האבטחה.


על פי דוח שפורסם לאחרונה, העלות הממוצעת של דליפת מידע בשנת 2022 הגיעה לסכום של 4.35 מיליון דולר, עלייה לעומת השנה הקודמת. בארצות הברית לבדה, העלות הממוצעת מאמירה ל-9.44 מיליון דולר – מספר חסר תקדים, שגורם לעסקים לשנות את התמחור שלהם כלפי מעלה כדי לכסות על ההוצאות האלה.


בעולם הטכנולוגיה המתפתח, איומי סייבר מתחדשים ומתקדמים בקצב מהיר. פתרונות DLP (מניעת אובדן נתונים) משחקים תפקיד מכריע בהתמודדות עם אתגרים אלו, במיוחד לאור הצמיחה המהירה של האיומים הדיגיטליים. הם מספקים כלים לזיהוי מוקדם וחסימה של ניסיונות לגנוב או להדליף מידע רגיש, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו למידת מכונה ובינה מלאכותית. על ארגונים להיערך לשינויים ולהתאים את מערכי ההגנה שלהם בהתאם, כדי להבטיח את שלמות המידע והנתונים שברשותם.


צמצום הסכנה של איומי סייבר היא משימה מאתגרת, ולכן אסטרטגיות מוגדרות לאבטחה הן חלק מרכזי במתן המענה לאיומים. אחת מהאסטרטגיות שניתן להטמיע היא פתרון למניעת אובדן נתונים (DLP), שצריכה להיות חלק ממערך הגנת הנתונים של כל חברה.


מה זה מניעת אובדן נתונים, וכיצד זה עובד?


פתרון DLP תוכנן כדי למנוע אובדן של נתונים בשוגג או בכוונה. הרעיון הוא הגנה על מידע ונתונים מסווגים כדי למנוע גישה לא-מורשית, הן בתוך החברה והן מחוץ לה.

אחת הדרכים בהן פתרון DLP מסייע להגנה על נתונים היא שיוך סוגי נתונים לקטגוריות שונות, זיהוי הפרות בטיחות, והפיכת תהליכים מסוימים לאוטומטיים, כך שניהול הנתונים הופך לפשוט יותר.

פתרון DLP ניתן להפעיל ולהטמיע באופן פנימי באמצעות צוות ה-IT של החברה, אך ניתן גם להוציא את הטיפול בנושא למיקור חוץ, בהתאם לסדר העדיפויות של העסק.


סוגי DLP:

פתרונות DLP ניתנים להתאמה, כך שיהיה ניתן להגדיר אותם בקלות כדי שיתאימו לצרכים של כל חברה וחברה. בהתאם לצרכיה, חברה יכולה לבחור בין כמה סוגי DLP שונים, כשלכל אחד יש יתרונות וחסרונות משלו.

DLP

על תחנות קצה

מתמקד באבטחת הנתונים שנמצאים בתחנות הקצה של החברה. הוא כולל הטמעה של ניטור משתמשים ומדיניות אבטחה כדי למנוע אובדן נתונים, ומאפשר שקיפות מול השימוש בנתונים במחשבים השונים.


DLP

על רשתות

מכיוון שנתונים לא רק מאוחסנים בתחנות עצמן או עוברים מאחת לשנייה, DLP על רשתות יאפשר לנטר את השימוש בנתונים ברשת הארגון. הוא יכול לזהות ולמנוע מעבר נתונים לא-מורשה באמצעות צפיה באופן המעבר של נתונים ברשת – למשל מי ניגש אליהם ומתי – מה שמסייע מאוד בעת איתור התנהגויות חריגות.


DLP

על שירותי ענן - כיום קיימת מגמה הולכת וגדלה של מעבר לשירותי ענן בקרב ארגונים שונים, וההגנה על הנתונים שמאוחסנים בהם מקבלת חשיבות גבוהה יותר. במקרים מסוימים, עסקים מאפשרים לשותפיהם, למשל, גישה לאחסון הענן שלהם, ובמקרה כזה DLP על שירותי ענן ימלא תפקיד משמעותי במניעת כשלים אפשריים של אבטחת נתונים.


ESET

ומניעת אובדן נתונים


ESET

היא שותפה אמינה ב-Safetica, המציעה שירותי מניעת אובדן נתונים באמצעות Safetica ONE ו-Safetica NXT, כדי למנוע דליפת נתונים, להדריך את העובדים בנוגע להגנת נתונים, ולהמשיך לעמוד בתקנות.


בזמן ש-ESET מגנה עליכם באמצעות פתרונות זוכי-פרסים להגנה על תחנות קצה ולזיהוי ותגובה באמצעות פלטפורמת ESET PROTECT, מוצרי Safetica מציעים שכבת הגנה נוספת, המגנה על נתונים בתוך החברה ומחוצה לה ומונעת איומים פנימיים ואובדן נתונים בעידן העבודה ההיברידית, שבו תחנות קצה ונתונים יכולים לנוע לכל מקום בעולם.


מערך כלים מתפקד של פתרונות DLP יכול לסייע לכל ארגון במטלת השמירה על בקרת נתונים מהימנה.

פתרונות כאלה הם חלק חשוב ביותר מכל אסטרטגיה מקיפה להגנה על נתונים בעולם של ימינו, בו הסיכוי לאירועי סייבר גדל מיום ליום.


פרטי קשר:

קומסקיור בע"מ  נציגת ESET ישראל  |  הכישור 30, חולון

טל: 03-6290845  |  פקס: 03-6208178 | www.eset.com/il Comments


bottom of page