top of page

פורטל ידע

איך ארגונים נערכים להכנסת תהליכי אוטומציה

 

מאת: גלית שביט-אהרונוביץ, סמנכ"ל שיווק מלם תים


 
המהפכה הדיגיטלית כבר כאן וארגונים שנערכים לכך זה מכבר, יצעדו קדימה, יזכו ביתרון שוק וימנעו מהוצאות מיותרות. על פי האנליסטים של Gartner אחד מהטרנדים האסטרטגיים לארגונים בשנת 2021 יהיה Hyper-Automation. מדובר במתודולוגיה המגדירה את כל היכולות הטכנולוגיות הנדרשות מפלטפורמת אוטומציה עסקית עבור ארגונים.


בהתאם לכך, יכולות הליבה הנדרשות מ- Hyper-Automation כוללות גישה מונעת עסקית שבה משתמשים ארגונים כדי לזהות, לבדוק ולהפוך כמה שיותר תהליכים עסקיים ותהליכי IT לאוטומטיים.

Hyper-Automation כולל שימוש במספר טכנולוגיות כגון אנליטיקה, Machine learning כחלק אינטגרלי מהפלטפורמה, ניהול תהליכים מתקדם (BPM), חוקה עסקית, שכבת אינטרגציה וכלים של low code/no code המאפשרים לארגון לבצע מיכון, ייעול וניהול חכם של תהליכים עסקיים באמצעות טכנולוגיה חדשנית


הפלטפורמה היחידה בשוק שכוללת את כל היכולות הנדרשות מפלטפורמת Hyper-Automation הנה הפלטפורמה של IBM שנקראת: Cloud Pak for Business Automation שניתנת למימוש בכל תצורה (באתר הלקוח או בענן הציבורי או שילוב שלהם היות והפתרון מבוסס על תשתית Kubernetes).


מלם תים כשותפה בכירה של IBM, מציעה פתרון ייחודי אשר מבוסס על הפלטפורמה של IBM שעברה התאמות לשוק הישראלי. הודות לכך, היא מספקת יכולות אוטומציה משודרגות למינוף התהליכים העסקיים בארגונים.


ייחודיות הפתרון של מלם תים מתבטא ב:

  • ניהול תוכן דיגיטלי - לניהול מסמכים, קבצים, סרטונים ומיילים

    • מתן מענה לכל איומי הסייבר והקניית "שקט נפשי" לארגונים בהיבט של אבטחת המידע הזורם לארגון

    • לנוכח כמות המידע שגדלה ברשת הארגונית, כתוצאה מהמעבר לעבודה מרוחקת, מה שהוביל לפתרון האוטומציה המאפשר לרכז במקום אחד את כל המידע, תוך מתן גישה לפי הרשאות המשתמש העיסקי

  • מיכון תהליכים רובוטיים - פתרון מהיר למיכון תהליכי עבודה מאסיביים ע"י יצירת תהליכים רובוטיים (RPA) שיבצעו את רוב המשימות הרפטטיביות שמועדות לטעויות ולוקחות את עיקר הזמן מהעובדים בארגון, מה שיאפשר לנתב לעובדים את כל המשימות החריגות הדורשותהתערבות אנושית.

  • ביצוע חיפושים אנליטיים על התוכן שנשמר - על בסיס מנוע החיפוש Watson Discovery המאפשר ביצוע חיפושים חכמים כולל יכולת חיפוש בשפה חופשית טבעית.

  • פיתוח אפליקציות low code באופן מהיר

- Process Mining

גישה מתודולוגיית שמזהה בעיות ביצועיים וחריגות של תהליכים חוצי חברה מכלל

המערכות התפעוליות של כל ארגון וארגון. טכנולוגיה זו מגלה באופן אוטומטי את המודל העסקי שמתרחש

בפועל בזמן עיבוד התהליכיים בארגון ומאפשרת למצוא חריגות מול המודל שתוכנן בפועל


לדברי לירון טבק – מנהלת חטיבת פתרונות אוטומציה במלם, הפתרון מציע יכולות מגוונות המאפשרות לארגון שכבה אנליטית לזיהוי בעיות ביצועים, עמידה ב- SLA וזיהוי צווארי בקבוק בתהליכים חוצי מערכות כולל גישה מאתר, מערכות ליבה ומערכות ה- ERP. כמו גם דוחות ו- KPIs לניתוח האירועים. באמצעות ניתוחים אלו עזרנו ללקוחות להפחית את כמות הזמן המושקע בתהליכים ידניים ב-90% והפחתנו את זמני ההמתנה בחצי וכך להפחית סיכונים ולחסוך אלפי שעות עבודה שאותן ניתן להקצות מחדש לעבודה בעלת ערך גבוה יותר.


לדברי אורן אטיה - ארכיטקט פתרונות אוטומציה עיסקית ב- IBM- "הקורונה טרפה את הקלפים עבור כל הארגונים גדולים כקטנים, כולם מחפשים איך להתמודד עם המחסור בעובדים (עקב סגרים ובידודי עובדים) ע"י יעול תהליכי העבודה באמצעות הנגשת תהליכים, מיכון תהליכי רובוטיקה, ניהול התוכן הארגוני והנגשת החוקה העיסקית באופן מרכזי לכלל הממשקים בארגון."


במציאות של היום, כל ארגון תאב צמיחה חייב להצטייד בפתרון אוטומציה, זו כבר אינה שאלה מדוע נדרשת אוטומציה? אלא מדוע כדאי לבחור בנו - פתרון מלם אוטומציה המבוסס על פלטפורמת Cloud Pak for Business Automation יעשה עבורכם את ההבדל, יהפוך את הארגון לפרודוקטיבי ויקנה את היתרון התחרותי.

Comments


bottom of page