top of page

קורסים

חזרה לכל הקורסים
קורס דאטה למנהלים_Page_1.jpg

קורס בשיתוף:

לוגו עבריתהבינתחומי הרצליה.jpg
לוגו עבריתהבינתחומי הרצליה.jpg

קורס דאטה למנהלים

גם למנהלים שאינם מתחום הדאטה

המרכז להכשרת מנהלים בבינתחומי הרצליה בשיתוף הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל מזמינים אתכם לקחת חלק בקורס דאטה למנהלים להבנת התחום שמשנה את העולם העסקי למנהלים ללא רקע מוקדם.

מנהלים שמאמינים ב- Life Long Learning

לחברי הלשכה תינתן

הנחה של 10%.

 

המצטרפים ללשכה, בנוסף להנחה על המחיר הקורס יהיו זכאים לכרטיס כניסה,

ללא תשלום 

לוועידת ישראל לטכנולוגיות המידע 2020

ארגון שלא מנהל כיום את הדאטה שלו נשאר מאחור. ואין ארגון שאין לו דאטה שניתן למינוף באמצעים נגישים. לכן, כל נושא משרה בארגון מחויב להבין מה וכיצד יוכל להפיק מהנתונים הארגוניים לשם קידום מטרות עסקיות, צמיחה והשגת יתרון תחרותי. בנוסף, מנהל ואיש מקצוע שרוכש את מיומנויות המאה ה-21 ,כגון הבנת השימוש בדאטה, יוכל לבלוט ולהתקדם הן בארגון שלו והן בקריירה עתידית.


בקורס נלמד כיצד ניתן לעשות שימוש בדאטה על מנת לייצר צמיחה מואצת בארגון, כיצד לשלב טכנולוגיות דאטה לייעול הארגון, כיצד להוביל שינוי באמצעות דאטה וכיצד לשפר את מסע ורווחיות הלקוח באמצעות מדדים ונתונים. כמו כן, נלמד כיצד לעשות שימוש בלמידת מכונה ובבינה מלאכותית למטרות אלו.
 

במהלך הקורס המשתתפים יתרגלו שני Studies Case שונים סביב עולם הדאטה – הראשון, תרגול חיצוני תוך שימוש בנתוני אמת על חברה מוכרת, והשני - תרגול אישי על הארגונים שלהם. בסיום הקורס כל משתתף יתנסה בהצגת ה- Study Case שלו ויוכל להזמין מנהל.ת מהארגון שלו כאורח.ת.

 

ד"ר רועי ששון משלב כבר למעלה מעשור בין תפקידי ניהול דאטה בכירים בתעשייה לבין היותו מרצה בבי"ס אריסון למנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה ובבי"ס לכלכלה באוניברסיטת תל אביב. עבודותיו בנושא חיזוי התנהגות משתמשים מוצגות בכנסים בינלאומיים בתחום למידת מכונה, בינה מלאכותית ובינה עסקית.

לאתר הבית של ד״ר רועי ששון - https://www.datascienceeconomics.com/hebrew

בין המרצים והמרצות גלעד דה פריס סמנכ"ל אסטרטגיה Outbrain אורית ירון סמנכ"לית Platform Cloud ,Outbrain פרופ' ברק ליבאי בי"ס אריסון למנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. יועץ לחברות מובילות ומרצה בתכניות מנהלים בארץ ובעולם על ניהול אסטרטגי של לקוחות. עוסק בפרט במדדים ניהוליים המאפשרים ניהול חכם של לקוחות בעולם מרובה מידע.

משך ומתכונת: 

7 מפגשים

מועד, ושעות לימוד:

 מ: 10/10/20 עד 01/12/20 (ימי ג')

שעות הקורס – 16:30-20:30

הקורס יתקיים במתכונת דיגיטלית או פרונטלית או משולבת בהתאם להחלטת הלשכה.

תכנית המפגשים: 

נושאים
תאריך
מפגש
תעשיית הדאטה והכלים העומדים לרשותכם - ניתוח נתונים ודאטה מלוכלך: הבסיס להכל - ד״ר רועי ששון
20.10.2020
1
למידת מכונה ובינה מלאכותית: המודלים של ענקיות הדאטה – ד"ר רועי ששון - תנו לנתונים לדבר, או: הובלת שינוי ארגוני בעידן ביג דאטה - גלעד דה פריס
27.10.2020
2
- מדדים, דאטה ומסע הלקוח על דאטה ורווחיות לקוחות - פרופ׳ ברק ליבאי
03.11.2020
3
צמיחה מוכוון דאטה ניתוח: Case study
10.11.2020
4
- למידת מכונה ובינה מלאכותית: learning Deep ולמידה בלתי מונחית ד״ר רועי ששון - התנסות מעשית בפתיחת קמפיין וניתוח דאטה – מרצה אורח/ת
17.11.2020
5
Product-Market Fit בנושא אישי Case Study
24.11.2020
6
- שילוב טכנולוגיות דאטה בארגון – אורית ירון - Study Case סיום: הצגה מול הכית
01.12.2020
7
מפגשים 1+2
 • מפגשים תעשיית הדאטה והכלים העומדים לרשותכם

 • ניתוח נתונים ודאטה מלוכלך: הבסיס להכל

 • למידת מכונה ובינה מלאכותית

 

בחלק זה נבין את הכלים הניהוליים שמאפשרים לכל מנהל לקבל החלטות מונחות דאטה, תוך שימוש במקרי בוחן מהתעשייה. באמצעותם נחשוף את הבעיות ששיטות שונות בלמידת מכונה יכולות לפתור, נבין מהן הבעיות שלמידת מכונה עדיין אינה יכולה לפתור, כיצד לנהל אנשי Science Data ובינה עסקית, מהן השאלות שנכון לשאול כאשר מוצגים נתונים, איך ניתן לזהות מדדים וגישות ריקות מתוכן ולבסוף, באמצעות סימולציות של שימוש בכלים קריטיים לפיתוח אסטרטגיה מבוססת דאטה, המשתתפים ילמדו איך לייצר צמיחה עסקית מונחית דאטה; החל משלב איתור הצרכים, יוזמה ל-Disruptive ארגוני, זיהוי הזדמנויות פוטנציאל עסקי, זיהוי מפת השחקנים הפנים-ארגונית והחשיבות של ניתוח יעיל ונכון של דאטה רלוונטי על האפקטיביות וההצלחה של כל פרויקט.

נושאים עיקריים
 • מה ההבדל בין ניתוח נתונים, למידת מכונה, ובינה מלאכותית?

 • דוגמאות לחברות המייצרות מוצרים מבוססי דאטה

 • כיצד לזהות חוסר מקצועיות בקרב נותני שירות פנים וחוץ ארגוניים בעולם הדאטה?

 • אילו מטריקות ושיטות העבודה ניתן לגזור מהצלחות ומכישלונות של חברות שהצליחו לייצר חדשנות באמצעות הדאטה שלהן?

 • איך נראה דאטה אמיתי?

 • איך מפיקים תובנות מנתונים (בלי יותר מדי סטטיסטיקה)?

 • איך מנהלים תהליכי ניתוח דאטה בארגון כך שיתורגמו למוצרים ושירותים?

 • למידת מכונה ובינה מלאכותית: המודלים של Netflix, Google, PayPal, Amazon, Facebook. 

 • למידה מונחית: ״זה בסך הכל מציאת קו מגמה״ - models learning Supervised 

 • רגרסיה ליניארית ועצי החלטה

 • מערכות המלצה ופרסונליזציה - systems Recommendation

 
הרצאת אורח

תנו לנתונים לדבר, או: הובלת שינוי ארגוני בעידן ביג דאטה

גלעד דה פריס

סמנכ"ל אסטרטגיה Outbrain

בהרצאה תקבלו את הנוסחה ואת התהליך שמוביל גלעד שוב ושוב בעשור האחרון בהפיכת חברות קטנות לחברות ענק, באמצעות רתימת העובדים ליצירת חדשנות שמגיעה עד למשתמשים ולא עוצרת במצגות .PowerPoint
מפגש 3
מדדים, לקוחות ושפת הדאטה
במפגש זה נתעמק בהבנת השינויים הבסיסיים של מהפכת המידע בהקשרים של קשרי לקוחות והמעבר מהמוצר ללקוח כיחידת מדידה. כמו כן, נכיר את המדדים העיקריים שהתפתחו בתחומים שונים הנוגעים ללקוחות, תוך התייחסות למידע שיש לאסוף לצורך כך ולאפיון השימוש במדדים נחוצים לניהול השוטף של הפירמה ולבניית אסטרטגיה ארוכת טווח.
 
נושאים עיקריים
 • שרשרת הערך של לקוחות - המעבר ללקוח כיחידת מדידה
 • רווחיות לקוחות - ערך חיי לקוח CLV Value Lifetime Customer, נכסיות לקוחות Customer Equity ,ערך חברתי של לקוח Value Social Customer 
 • שימור ופיתוח לקוחות - שיעור השימור של לקוחות Rate Retention והקשר לרווחיות, שביעות רצון העבר וחסמי Share of Wallet ארנק נתח, Net Promoter Score (NPS) והאלטרנטיבות לקוחות
   
הרצאת אורח | על דאטה ורווחיות לקוחות 

פרופ׳ ברק ליבאי

בי"ס אריסון למנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה.

מפגש 4-7
 • יישומיים Case Studies

 • למידת מכונה ובינה מלאכותית

 • התנסות מעשית בפתיחת קמפיין וניתוח דאטה

 • שילוב טכנולוגיות דאטה בארגון

 

בחלקו השלישי של הקורס נפשיל שרוולים ונתנסה באופן פרקטי, תוך עבודה קבוצתית, ב-Analysis Data ותוצריו. המשתתפים יקבלו הזדמנות לפתוח קמפיין שיווקי ולנתח את הדאטה המתקבל ממנו, יפתחו תכנית פעולה יישומית ויציגו אותה. לאורך כל הקורס המשתתפים יעברו תהליך מלא החל מזיהוי וניסוח צורך עסקי ארגוני ועד להצגה אישית ביישום השיטות שנלמדו בקורס.

ב-Study Case הראשון, שיעסוק בניתוח דאטה מוכוון צמיחה, ניקח מסד נתונים אמיתי וננתח אותו ביחד )אין צורך בידע מוקדם(. ב-Study Case השני נבנה קייס אישי בנושא Fit Market-Product בהתבסס על נתוני הארגונים של המשתתפים.

בסיום הקורס ייצא כל משתתף עם תכנית פעולה, שתכוון לצמיחה ארגונית ותיצור יתרון תחרותי בעולם אג'ילי. במפגש האחרון של הקורס יציג כל משתתף את התוצרים ויקבל פידבק מד״ר רועי ששון וממשתתפי הקורס. בשלב זה יוכלו המשתתפים להזמין מנהל.ת מהארגון להתארח.

 
נושאים עיקריים
 • מושגים מובילים בארכיטקטורה של דאטה

 • Deep learning - למידה עמוקה

 • Clustering and Unsupervised Learning - למידה בלתי מונחית 

 

הרצאת אורח | מבוא לטכנולוגיות דאטה

אורית ירון

סמנכ"לית Platform Cloud ,Outbrain

חזרה לכל הקורסים
bottom of page