top of page

סיכום כנס NFT ISRAEL

יום ד‘ 7.7.21  | שנקר + רשתות חברתיות

סיכום כנס NFT ISRAEL

בתאריך ה 7.7.21 התקיים כנס ה- NFT הראשון בישראל של מרכז מצוינות בלוקצ'יין של הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל בשיתוף מרכז החדשנות   ACT SHENKAR בשנקר  הנדסה אמנות ועיצוב וחברי סגל אקדמיים, מרצים אורחים ומומחי בלוקצ'יין ו- NFT בולטים מהארץ ומחו"ל.

 

הכנס התקיים באופן היברידי, התכנסות והרצאות באולם הכנסים בשנקר ושודר בשידור חי דרך הרשתות החברתיות. הכנס עורר עניין רב בתקשורת ובציבור ולקחו בו חלק למעלה מ- 700 משתתפים, באופן פיזי ומקוון.

 

בפתיחת הכנס הדגישו פרופ' שיזף רפאלי נשיא מכללת שנקר – הנדסה. עיצוב. אמנות. ומר יורם אלדר,  מנכ"ל הלשכה לטכנולוגיות מידע את חשיבות טכנולוגיות הבלוקצ'יין בעתיד הכלכלה והחברה, ואת הראשוניות של העיסוק בטכנולוגיות אלה על ידי שנקר והלשכה, שני מוסדות מקצועיים מובילים בארץ, המחויבים לעתיד המקצועי של הדור הצעיר העוסק בטכנולוגיה, כמו גם טיוב הידע של אנשי המקצוע בתחום. דר' מילי פרי, יו"ר מרכז מצויינות הבלוקצ'יין, יוזמת הכנס והמובילה שלו ציינה בדבריה את חשיבות ההובלה של המרכז התחומים חדשניים ועדכניים של כלכלת הבלוקצ'יין הבינלאומית ומקומה של ישראל בה.

בין המרצים  בכנס: דר' רועי צזנה, חוקר עתידים שפרש בפנינו את העתיד של הנכסים הלא מוחשיים וגיא בהט מנכ"ל FINITE מצוג, שוויץ, שהבהיר את העקרונות ומושגי הבסיס של עולם ה NFT.

 

בכנס התקיים דיון מושכל במגוון גדול של תחומי עיסוק ויישום של טכנולוגית ה- NFT, בפנל המשפטי עסקנו ב- NFT בראי החוק, זכויות יוצרים, שימושי NFT בתחום הפטנטים והדילמות הקיימות במצב שבו הרגולציה מתפתחת רק לאחר ששימושים טכנולוגיים הופכים למציאות עסקית שגורה. מומחי הפנל: עו"ד אריאל יוספי מפירמת הרצוג פוקס נאמן, עו"ד אמיר בושינסקי ומר רונן סימן טוב מIBM ישראל.

 

פנל המוזיקה שהתקיים בשיתוף פעולה עם בי"ס למוזיקה רימון בחן את האופק שמציע ה- NFT לתעשיית המוזיקה, בהובלתה של עו"ד נאווה סברסקי סופר ובהשתתפותם של עו"ד אייל ברוק והמוזיקאי שרון מולדאבי.

 

פנל  אמנות וניו מדיה בניצוחו של נמרוד אסטרחן אמן, טכנולוג ומרצה בביה"ס לאמנות בינתחומית בשנקר, הציג את עשייתם של אמנים בתחום: נילי לרנר שייצרה את ה NFT הראשון עוד ב 2014, שירלי שור אמנית דיגיטלית ובן בנחורין אמן וראש מסלול עיצוב מוצרים.

 

בפנל פלטפורמות בהובלת דר' אייל גרוס, חוקר למידת מכונה ואמן הכרנו מקרוב את הפלטפורמה של NIIO לאמנות ומדיה דיגיטלית, שהוצגה על ידי מנכ"ל החברה רוב אנדרס ואת פלטפורמת טזוס, שהוצגה על ידי אפרת קאופמן. דר' גרוס הציג "גרפיטי על הבלוקצ'יין" ומבט ביקורתי על הפלטפורמות הקיימות בשוק.

 

הכנס הסתיים בפנל יישומי NFT שהובל על ידי דר' ורד פנואלי ראש התואר השני לעיצוב ופיתוח משחקים דיגטליים בשנקר. בפנל שמענו מגוון יישומים מרתק. האדריכל נתנאל אלפסי הסביר את היישומים בתחום עיצוב פנים, מבנה וסביבה, ממירב הראל מחברת IQONIQ למדנו על השימושים של ה- NFT בעולם הספורט ומועדוני המעריצים. יעל תמר מחברת SolidBlock הציגה את השימושים בעולם הנדל"ן, ורועי דרהי, מעצב אופנה דיגיטלית, בוגר שנקר הצעיד אותנו לאופנה הוירטואלית של העתיד.

 

דניאל אלטמן מנהל מרכז היזמות ויצירתיות ACT Shenkar  המקדם את תחום כלכלת היצירתיות ותחומים כמו NFT לקידום כלכלת היוצרים ותחומי חדשנות נוספים, חתם את הכנס והודה לכלל האורחים והמשתתפים.

מובילים דיגיטליים בעמותות
הזמנה כנס NFT  7.7.jpg
bottom of page