top of page
Clapping Audience

זרקור על מנמ"ר/ית

שלום נמני

סמנכ"ל מערכות המידע

תפקיד:

איתוראן

ארגון / חברה:

1. מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם מערכות המידע? מה גרם לך להישאר ולהתמקצע בו?

השאלה הזו לוקחת אותי לתקופת סוף התיכון עם מחשבי הקומודור ותחילת הגעת ה PC של IBM ,ובמיוחד לתחילת דרכי בצבא כמש"ק תכנון באכ"א. בתפקיד זה נעזרנו רבות במערכות ממכ"א ככלי תכנוני, ושם גמלה בליבי ההחלטה לעשות הסבה למקצוע התכנות בממר"ם ולשמחתי הצלחתי.


2. מהו תחום הטכנולוגי בו אתה מתמחה? אילו תחומים נוספים בעולם הטכנולוגי מעניינים אותך?

ככלל ארכיטקטורת, אינטגרציית ופיתוח מערכות באשר הן- מערכות שו"ב, מערכות לדרג השדה, מערכות פיננסיות ומערכות זמן אמת ועוד. כיום, ככל הנראה בדומה לקולגות שלי, הכף נוטה יותר ויותר לעולמות הטרנספורמציה הדיגיטליות והאוטומציה כגון שילוב כלי RPA ,BOT-ים כחלק אינהרנטי בתהליכי העבודה, ייעולם והנגשה גוברת ללקוח הקצה.


בד בבד עם העולם האפליקטיבי יש צורך לתת דגש רב על ההתפתחויות בעולם התשתיות למינהו, המשכיות עסקית, הגנת הפרטיות והגנת הסייבריחד עם כל אלו, בכל תפקיד, גם כמנהל מחלקה, תמיד שאפתי ושואף שהן אני והן החטיבה נהייה חלק אינהרנטי מהעשייה העסקית. זהו נדבך חשוב וקריטי מעצם היותנו אנשי מערכות מידע.


3. ספר לנו על הצלחה/אתגר/כישלון שחווית בתחום טכנולוגיות המידע במהלך הקריירה.

כמו רובנו אני מעריך, השנה וחצי האחרונות זימנו לפתחנו אתגרים לא מבוטלים ושונים מבעבר בעידן הקורונה –הערכות מהירה מאוד לעבודה מהבית (תוך ימים בודדים כלל החברה על מאות אנשיה עברה לעבוד מהבית), הרחבת תשתיות מתאימה, התאמות אבטחת מידע וסייבר, שמירה על יציבות שרותית והמשך ניהול מחזור החיים של המערכות, השירותים והתשתיות למיניהם תוך כדי העובדה שכלל החברה עובדת מהבית וממשיכה לשרת את הלקוחות.כל זאת לצורך במענה לחדשנות העסקית ולשתפ"ם הרבים שהתהוו בחברה.


יחד עם הסטה משמעותית לערוצים הדיגיטליים תוך התייעלות וחיסכון, ושילוב מושכל ופורה תוך הוכחת ROI בתהליכי אוטומציה, כל זאת במטרה להעניק שרות טוב יותר ומותאם ללקוחות.


4. איך אתה רואה את הענף בשלוש-חמש השנים הבאות?

להערכתי יהיו מספר וקטורים מובילים:

  • הרחבה והעמקה של הדיגיטל והאוטומציות כחלק אינהרנטי בתהליכי העבודה ולא רק בתהליכים למול הלקוחות·   העמקה של פתרונות סייבר, אבטחת מידע והגנת פרטיותה הן ברמת התשתית , תהליכים והן בתוך היישומים.   

  • מעבר ליותר שרותים / מערכות מבוססות ענן SAAS-·  שילוב חזק יותר בין העולם הנוכחי (דיגיטל, רובוטים וכדומה) למערכות המורשת.

5. איך אתה מתעדכן בחידושים ובמגמות?

קריאה של מאמרים Meet Up -ים למיניהם, כנסים, מפגשים אחד על אחד עם קולגות, פגישות עם ספקים.


6. איך אתה מנהל את העובדים שלך? איך אתה בונה את הצוותים שלך? איך שומרים על עובדים?
כאשר אנו מגייסים עובד איננו מגייסים עובד אלא בראש ובראשונה אדם, עם מכלול שאיפות, ציפיות, וצרכים, כל אחד נבדל מרעהו. אחת שכך גם היום יום הניהולי שלנו מחד דומה בניהול האנשים אך מחייב יחס אישי והתאמה בעת הצורך לכל אחד מחברי הצוות, וחיבור אליו כאדם.


יחד עם זאת, אם נתנתק לרגע מהיבטי שכר ותנאים כלכליים, ניהול עובדים ככלל ועובדים טכנולוגיים בפרט, בכל ארגון מחייב התייחסות לטעמי בשלושה מישורים עיקריים:

  • חיבור למטרות החברה ולעשייה העסקית עצמה

  • עבודה עם טכנולוגיות ופתרונות חדשים ומתקדמים לצד מערכות המורשת

  • העשרת תפקידים והגוונתם


7. מה ממריץ אותך בתפקיד הנוכחי ומה מרוקן אותך?

מה שממריץ אותי - האנשים, השותפות האמיתית והחברית עם המנהלים והעובדים שלצידי בחטיבה שלי, עם הקולגות והמנהלים שלי בחברה והאתגר לתת מענה לארגון  הם הם הגורם הממריץאבל תקלות בהחלט מרוקנות את המצברים לצערימניסיונך המקצועי.


8. איזה טיפ היית נותן למנמ"רים שעושים את צעדיהם הראשונים?

אתן שתי תובנות שאימצתי :

  1. את הראשונה, ביקש ממני המנהל שלי בכניסה לתפקיד הנוכחי - תילמד אותנו, אני לא מצפה לשינויים מהירים בשלושת החודשים הראשונים. רק כשתתגבש נשב ונסתכל קדימה

  2. העצה השניה - תבואו צנועים בכל תפקיד, לפני כל אחד מאיתנו היה ארגון ואחרינו יהייה ארגון, אנחנו עוד חלק בשרשרת שתתרום לביזנס

שלום נמני
bottom of page