top of page

פורטל ידע

טור דה פרנק | אוקטובר 2022


מאת: מאת: אלי פרנק – יו"ר הלשכה 


לבחור נכון

איך צינתור וניטור, משחק קבוצתי ושירת הגבעתרון מסייעים לעתיד הדיגיטלי

לפני 10 שנים עברתי צינתור. לחצים בחזה, קוצר נשימה, אמבולנס למיון, בדיקות מראות שאין התקף לב אבל מאושפז להמשך בדיקות, בצינתור וירטואלי מתגלה חסימה, צינתור פיזי, סטנט, התאוששות, התלוצצות עם הרופאים והביתה, 3 חודשי אימון במכון שיקום לב, כמו חדש. מאז מתייצב כל שנה לביקורת אצל הקרדיולוג, כך גם היה בשבוע שעבר – בוחן את תוצאות בדיקות הדם, א.ק.ג, לחץ דם, אקו לב במאמץ, מקשיב עם הסטטוסקופ ו – "נתראה בשנה הבאה". עוד נחזור ללב שלי.


עכשיו, לוקח אתכם, שוב, למכבי תל אביב בכדורסל. נראה שהצהובים השנה יעניקו לנו השנה עונה יותר כיפית. אמנם יש חריקות, בשני משחקי היורוליג האחרונים, ראו שהמאמן עושה התאמות נכונות תוך כדי המשחק, שמחזירות אותנו מפיגור עמוק לניצחון מתוק. בניגוד לשנים האחרונות, יש יותר משחק קבוצתי עם פרגון של שחקנים זה לזה. הקהל מצידו תורם את חלקו בעידוד נלהב ודחיפת הקבוצה בשירה מרשימה. עוד נחזור למכבי.


בחודש שעבר להקת הגבעתרון פתחה את סיבוב הופעות של "שנת ה-75" שלהם אצלנו ברעות. התמוגגנו. אני יכול לשמוע אותם 24/7. הם מקובלים כקונצנזוס. ומשום מקום נפלה עליהם "פרשה". חודשים מראש נקבע להם לוח הופעות, שבין השאר כלל הופעה בשייט על הריין בתחילת נובמבר. ואז באה הכנסת, וללא תיאום איתם קבעה שב-1.11 יהיו (שוב) בחירות. מישהו צייץ ברשת שהגבעתרון לא יצביעו בבחירות ובמקום זה יבלו בחו"ל, וכמקובל אצלנו למרבה הצער, החל מסע "עליהום" שכלל גידופים וכינויי בוגדים. הגבעתרון, המגלמים יופי ישראלי, הפכו בעיני כמה אנשים למצורעים. הם, שממש לא רוצים להיות בשנת ה-75 שלהם, נושא למחלוקת, ביטלו את הנסיעה (הלקוח המזמין, ישראלי בעצמו, הסכים לוותר למרות החוזה הקיים). אני מקווה שימשיכו להופיע ולשיר עוד הרבה שנים (למדתי מכתבה עליהם וראיון איתם ב-7 ימים, שהזמרים כולם עושים זאת בהתנדבות, ההכנסות ללהקה משמשות לכיסוי ההוצאות שלה בלבד). עוד נחזור לגבעתרון.


אז כמו שהוזכר לעיל, ב-1.11, אנחנו הולכים (שוב) לקלפי, במה שנראה כמחזוריות אינסופית של בחירות חוזרות ונשנות, כשהישראלים חצויים ולא מצליחים להכריע בין הגושים. הרשתות גועשות, העמדות מקצינות, האולפנים רועשים, לא מעט פוליטיקאים משסעים, בעוד אנחנו, כולנו, עם כל המתחים והאיומים שמסביב, דווקא צריכים אחדות, שלווה פנימית והמשך מימוש כל מה שיפה בישראל שלנו – להמשיך לפתח את המדינה, להמשיך להמציא פטנטים, להמשיך לשגשג ולצמוח.


אז זה מה שקורה ב-1.11, אבל ב-14.11 קורה משהו הרבה יותר חשוב: ועידת ישראל לטכנולוגיות המידע 2022, The Digital Storm – Embracing the Change, של הלשכה לטכנולוגיות המידע. לא יודע מה איתכם, הלב שלי פועם בהתרגשות לקראת הארוע המדהים שמצפה לנו. ניפגש שם כולנו להפנינג מקצועי וניהולי, ונעסוק בשאלה של איך יחד ברמת המדינה, וברמת הארגונים והעסקים, נכון וצריך לנהל ולהתנהל בעידן של "סופה דיגיטלית" על מנת למצות את ההזדמנויות שהטכנולוגיה מייצרת, תוך מניעה והפחתה של הסיכונים הנלווים.


הועידה תענה על השאלות איך "לצנתר" ולפתוח "סתימות" (רגולציה, אילוצים מיותרים, צווארי בקבוק וכד') כדי להבטיח זרימה חלקה של הפעילות לקידום הכלכלה והעסקים, איך לקיים שגרת ניטור של הסיכונים כדי לוודא שלא מתממשים, איך לעשות התאמות ולייצר התלהבות להשגת יעדים כמו הצהובים, איך להבטיח פעילות הרמונית כמו שירת הגבעתרון, איך לייצר אחדות מטרה, לבחור נכון את היעדים מתוך כלל ההזדמנויות, ותוך התגברות על מחלוקות, על מנת להצעיד את המדינה, הכלכלה, החברה והעסקים לעתיד דיגיטלי שייקנה לנו חיים יותר טובים בכל תחומי החיים.


בינתיים, בואו כולנו נרגיע, מדינה אחת יש לנו, אחים אנחנו, לא משנה מה אתם בוחרים, לכו להצביע ותבחרו נכון (...).

Opmerkingen


bottom of page