top of page

פורטל ידע

"במקום לתת למישהו דג קנה לו חכה ודאג ללמד אותו לדוג" על פלטפורמות פיתוח low code/No Code


ערך: אריה עמית

מקור: HBR ,Gartner Group , Forester Group,

 פיתוח תוכנה הוא באופן מסורתי תהליך מורכב וגוזל זמן הדורש מומחיות טכנית מיוחדת. עם זאת, בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בפופולריות של פלטפורמות פיתוח low code/no code (להלן LCNC). פלטפורמות אלו מאפשרות למשתמשים ליצור יישומים, להפוך זרימות עבודה לאוטומטיות ולבנות אתרים ללא צורך בידע נרחב בקידוד. עלייתן של פלטפורמות אלו מונעת על ידי צורך בפיתוח תוכנה מהיר ויעיל יותר, ורצון לדמוקרטיזציה של תהליך יצירת התוכנה.


מהן פלטפורמות פיתוח Low-Code ו-No-Code?


פלטפורמות פיתוח בעלות קוד נמוך מציעות דרך קלה למפתחים לבנות יישומים מהר יותר על ידי הפשטת חלק ניכר מהקידוד הידני שאחרת היה נדרש. במקום לכתוב קוד שורה אחר שורה, מפתחים יכולים להשתמש ברכיבים מובנים מראש ובכלי גרירה ושחרור כדי ליצור זרימות עבודה וממשקים מותאמים אישית. זה חוסך זמן ומפחית שגיאות, ומאפשר למפתחים להתמקד במשימות ברמה גבוהה יותר כמו עיצוב חווית המשתמש.

פלטפורמות פיתוח ללא קוד לוקחות את הרעיון עוד יותר רחוק, ומאפשרות למשתמשים ללא ניסיון בקידוד לבנות יישומים ולהפוך זרימות ,תהליכי עבודה לאוטומטיות. פלטפורמות אלו מציעות בדרך כלל ספרייה של תבניות ורכיבים מובנים מראש, שניתן להרכיב בעזרת כלים פשוטים של גרירה ושחרור. למרות שהן אולי אינן חזקות כמו פלטפורמות בעלות קוד נמוך, פלטפורמות ללא קוד הן אידיאליות למשתמשים שרוצים להפוך משימות פשוטות לאוטומטיות או ליצור אתרים בסיסיים מבלי צורך ללמוד כיצד לקודד.


היתרונות של פלטפורמות פיתוח Low-Code ו-No-Code


היתרונות של פלטפורמות פיתוח בעלות LCNC הם רבים. הם מאפשרים לעסקים לפתח תוכנה מהר יותר, יעיל יותר, ועם פחות הסתמכות על מומחיות טכנית מיוחדת. זה יכול להוביל לחיסכון בעלויות ולגמישות מוגברת, שמאפשר לחברות להגיב מהר יותר לצרכים העסקיים המשתנים. בנוסף, פלטפורמות עם LCNC יכולות לסייע בדמוקרטיזציה של תהליך יצירת התוכנה, מה שהופך אותה לנגישה למגוון רחב יותר של אנשים.

אחד היתרונות המרכזיים של פלטפורמות עם LCNC הוא היכולת שלהן לשפר את שיתוף הפעולה בין צוותים טכניים ולא טכניים. בפיתוח תוכנה מסורתי, לעיתים קרובות יש פער משמעותי בין צוות הפיתוח לבין בעלי עניין אחרים כגון אנליסטים עסקיים, מנהלי פרויקטים ומשתמשי קצה. פלטפורמות עם LCNC מגשרות על פער זה בכך שהיא מאפשרת למשתמשים שאינם טכניים להשתתף בתהליך פיתוח התוכנה. זה מוביל לתקשורת ושיתוף פעולה טובים יותר בין צוותים שונים, וכתוצאה מכך תוכנה העונה טוב יותר על צרכי העסק.

פלטפורמות עם LCNC מציעות גם גמישות רבה יותר מאשר פיתוח תוכנה מסורתי. בעזרת פלטפורמות אלו קל יותר לבצע שינויים בתוכנה ולהתאים לדרישות העסקיות המשתנות. משמעות הדבר היא שחברות יכולות להגיב מהר יותר להזדמנויות ואתגרים חדשים, ולהעניק להן יתרון תחרותי בשווקים המתאימים.


בחירת הפלטפורמה הנכונה


כאשר בוחרים פלטפורמת פיתוח LCNC, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים. אלה כוללים את קלות השימוש של הפלטפורמה, הזמינות של רכיבים ותבניות מובנים מראש, יכולת ההרחבה שלה ויכולות האינטגרציה שלה עם מערכות ושירותים אחרים.

קלות השימוש היא שיקול חשוב, במיוחד עבור פלטפורמות ללא קוד, שכן אלו מיועדות למשתמשים ללא ניסיון בקידוד. חפש פלטפורמות המציעות ממשקי גרירה ושחרור אינטואיטיביים ותיעוד ברור ומדריכים.

הזמינות של רכיבים ותבניות מובנים מראש יכולה גם להיות חיסכון משמעותי בזמן, במיוחד עבור פלטפורמות בעלות LC . ודא שהפלטפורמה מציעה מגוון רחב של רכיבים שניתן להתאים בקלות לצרכים הספציפיים שלך.

מדרגיות והרחבה הם שיקולים חשובים עבור כל פלטפורמת פיתוח תוכנה. חפש פלטפורמות שיכולות להכיל בקלות שינויים באפליקציה שלך לאורך זמן, כמו גם פלטפורמות שיכולות להשתלב עם מערכות ושירותים אחרים לפי הצורך.

לבסוף, שקול את עלות הפלטפורמה ואת כל העמלות הנלוות. חלק מפלטפורמות LCNC עשויות להיות חינמיות או להציע עלות כניסה נמוכה, אך עשויות לגבות עמלות נוספות עבור תכונות מתקדמות.


היתרונות של פיתוח אפליקציות LCNC


מהירות פיתוח גבוהה - היתרון הגדול ביותר של פיתוח אפליקציית LCNC הוא שזמן הפיתוח נחתך מחודשים לימים . אתה לא יכול רק לקחת את האפליקציה שלך לשוק מהר יותר אלא גם לעבוד במהירות על משוב המשתמש ולהוסיף תכונות חדשות יותר, ופונקציונליות. 

פלטפורמות LCNC מספקות ממשק ויזואלי ומודולים מובנים מראש המפשטים את הפיתוח. לא צריך לכתוב שורות קוד בכמות גדולה. במקום זאת, יכולים להשתמש בתכונות גרירה ושחרור אינטואיטיביות וברכיבים מוגדרים מראש כדי לבנות את הפונקציונליות של היישום. לפי דוח של Forrester, פיתוח LC יכול לספק יישומים עד פי עשרה מהר יותר משיטות קידוד מסורתיות. ניתן לקבל יתרון תחרותי בשוק על ידי אימוץ מחזורי פיתוח מהירים יותר. ניתן להגיב במהירות לדרישות משתנות של לקוחות, למגמות בתעשייה ולהזדמנויות מתפתחות.


עלות מופחתת - בצד זמן פיתוח נמוך ומהירות גבוהה, פחות דרישות משאבים, העלות של פיתוח אפליקציית LCNC היא נמוכה ביותר. 

עם פלטפורמות LCNC, ניתן להעצים את הצוות הקיים ואפילו לאפשר למפתחים חסרי ניסיון - אנשים מתוך הארגון עם ידע בתחום אך מומחיות מוגבלת בקידוד - להשתתף באופן פעיל בתהליך הפיתוח. דמוקרטיזציה זו של הפיתוח לא רק חוסכת עלויות אלא גם מטפחת חדשנות בשורות הארגון.

 

פלטפורמות אלה מציעות ממשק חזותי שבו אתה יכול לגרור ולשחרר רכיבים, להגדיר זרימות תהליכי עבודה וליצור בקלות את הפונקציונליות הרצויה. ניתן לצמצם את זמן הפיתוח והעלויות על ידי מינוף המשאבים המובנים מראש תוך אספקת יישומים באיכות גבוהה.

 

כמו כן, פלטפורמות LCNC מאפשרות יצירת אב טיפוס מהיר ופיתוח איטרטיבי. משמעות הדבר היא שניתן לקבל משוב במהירות, לבצע שיפורים נדרשים ולהימנע מעבודות חוזרות יקרות בשלבים מאוחרים יותר של הפיתוח. על ידי שילוב משוב ממשתמשים בשלב מוקדם, ניתן להבטיח שהאפליקציה עונה על ציפיות הלקוחות ודרישות השוק, תוך מזעור הסיכון של תיקונים יקרים או פרויקטים כושלים.


באגים פחותים - כמות הקוד המופחתת מובילה גם לפחות באגים. ועם פחות באגים בתמונה, זמן הפיתוח מצטמצם עוד יותר .

יישומים מסורתיים מבוססי קוד דורשים לעתים קרובות תחזוקה מקיפה, אך פלטפורמות LCNC מפשטות את משימות התחזוקה. עם בקרה מרכזית וממשקים חזותיים, חברות המשתמשות בפלטפורמות בעלות LC דיווחו על הפחתה של 70% במאמצי התחזוקה. שקט נפשי ופחות הפעלות איתור באגים בשעות הלילה המאוחרות!


מעורבות טובה יותר של בעלי עניין עסקיים - הכללת מפתחים פנימיים בתהליך פיתוח יישומי מסד נתונים LCNC מסייעת לבעלי העניין להיות מעורבים בהליכי הפריסה.

פלטפורמות LCNC מפגישות בין בעלי עניין עסקיים, מפתחים וצוותי IT, ומטפחות שיתוף פעולה כמו שלא היה מעולם. הם מספקים ממשק חזותי שאפילו אנשים שאינם טכניים יכולים להשתמש בו כדי להשתתף באופן פעיל בתהליך הפיתוח.

אחת התכונות המרכזיות המאפשרות שיתוף פעולה זה הוא הממשק הוויזואלי. במקום להסתמך רק על שורות קוד, פלטפורמות LCNC מציעות ממשקי גרירה ושחרור אינטואיטיביים, זרימות תהליכי עבודה אינטראקטיביות ועורכים חזותיים. המשמעות היא שגם אנשים שאינם טכניים יכולים להשתתף באופן פעיל בתהליך הפיתוח.

בעלי עניין עסקיים יכולים לספק תובנות חשובות ולתרום לעיצוב ולפונקציונליות של האפליקציה מבלי ללמוד שפות קידוד מורכבות. הם יכולים להגדיר באופן ויזואלי זרימת עבודה , לציין כללים עסקיים ולתרום לחוויית המשתמש הכוללת. זהו מצב של win-win שבו מומחיותם של אנשים טכניים ולא טכניים כאחד ממונפת ליצירת יישומים יוצאי דופן.


פריסות מרובות - פלטפורמות פיתוח LC מאפשרות לעסקים לבנות אפליקציות למספר פלטפורמות בו זמנית. בדרך כלל, פריסת אפליקציה בפלטפורמה אחת היא משימה מורכבת בפני עצמה. משימה שהופכת לקלה יותר LCNC בפלטפורמת פיתוח אפליקציה לנייד . 


Time to Market – בנוף העסקי התחרותי של היום, מהירות היא המהות. וכשזה מגיע לפיתוח יישומים, זמן היציאה לשוק יכול לעשות את כל ההבדל. זה המקום שבו פלטפורמות LCNC באמת מככבות, ומאפשרות לעסקים להאיץ את מחזורי הפיתוח שלהם ולהקדים את המתחרים.

פיתוח והשקת אפליקציה בשיטות קידוד מסורתיות עשויות ךגזוך זמן. עם זאת, עם פלטפורמות LCNC, המשחק משתנה לחלוטין. פלטפורמות אלו מעצימות מפתחים לעבוד בצורה יעילה ואפקטיבית יותר, וכתוצאה מכך זמן יציאה לשוק מופחת משמעותית.

לפי מחקר של פורסטר, פיתוח קוד נמוך יכול לקצץ את הזמן הממוצע לשוק ב-30-40%. עם מחזורי פיתוח מהירים יותר, BH,I להפוך במהירות את הרעיונות שלך ליישומים פונקציונליים לחלוטין ולהביא אותם לשוק בקצב מהיר.


חווית משתמש משופרת - משתמשים NRUMHO פירושם עסק מצליח, ועם פלטפורמות LCNC, יש לך את הכוח ליצור יישומים שמתעדפים את חוויית המשתמש. הכל ממוקד בהפיכת חיי המשתמשים לקלים ומהנים יותר. למשתמשים יש ציפיות גבוהות לגבי היישומים איתם הם מקיימים אינטראקציה, והם רוצים ניווט חלק, ממשקים אינטואיטיביים ותהליכי עבודה יעילים. פלטפורמות LCNC מזהות צורך זה ומספקות את הכלים ליצירת יישומים העונים על ציפיות המשתמש ואף עולים עליהם.


יכולות אינטגרציה - קישוריות היא המפתח למיצוי מלוא הפוטנציאל של היישומים, ועם פלטפורמות LCNC, יש לך את הכוח לחבר בצורה חלקה את היישומים שלך עם מערכות ומסדי נתונים קיימים.

בין אם אתה צריך להשתלב עם מערכות ניהול קשרי לקוחות (CRM) , פתרונות תכנון משאבים ארגוניים (ERP), או כל שירות אחר של צד שלישי, פלטפורמות LCNC מציעות מגוון אפשרויות אינטגרציה וממשקי API המקלים מתמיד על יצירת קשרים והחלפת נתונים.


לסיכום, עלייתן של פלטפורמות פיתוח LCNC מונעת על ידי צורך בפיתוח תוכנה מהיר ויעיל יותר, ורצון לדמוקרטיזציה של תהליך יצירת התוכנה. פלטפורמות אלו מציעות יתרונות רבים, כולל שיתוף פעולה משופר, גמישות רבה יותר וחיסכון בעלויות. בעת בחירת פלטפורמה, קחו בחשבון גורמים כגון קלות שימוש, זמינות של רכיבים ותבניות מובנים מראש, מדרגיות והרחבה, יכולות אינטגרציה ועלות. עם הפלטפורמה הנכונה, עסקים יכולים להאיץ את מאמצי פיתוח התוכנה שלהם ולהשיג יתרון תחרותי בשווקים המתאימים.

Comments


bottom of page